БИТИЌИ УВЕРУВА: Не е точно дека струјата ќе поскапи после локалните избори

Заменикот на претседателот на владата за економски прашања, Фатмир Битиќи, во гостувањето во емисијата „Утрински брифинг“, посочи дека изјавата дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски за МИА вели дека не гледа причина за поскапување на електричната ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин ја опишал моменталната ситуација на европскиот енергетски пазар како хистерија и хаос и оценил дека е потребно постепено да ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ утре ќе објави меѓународен јавен повик за набавка на јаглен за работа на еден блок во РЕК Битола и за продолжување на работењето на РЕК Осломеј, соопшти ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со нашиот план за ископ на јаглен и производство на електрична енергија, ние имаме стабилно производство и ги задоволуваме потребите на универзалниот снабдувач ...
| | веќе видена | слични

Утре ќе биде објавен меѓународен јавен повик за набавка на јаглен за работа на еден блок во РЕК „Битола“ и за продолжување на работењето на РЕК „Осломеј“. Ова ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски денеска ја потврди информацијата дека утре ќе биде објавен меѓународен јавен повик за набавка на јаглен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 450 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ вечерва во Битола се сретна со претставници на граѓанскиот сектор, со граѓански активисти и општественици од овој град, каде со ...
сите 201 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 342 | | | веќе видена

 Пиштолот со којшто Алек Болдвин ја застрела и уби својата колешка го добил од 24-годишната Хана – девојка одговорна за оружјето на сетот, а правните експерти ...
сите 101 | | | веќе видена

Без усвоени решенија и препораки заврши 15. состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања на Северна ...
сите 183 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 221 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 159 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 320 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во дебатната емисија на МТВ истакна дека е задоволен од резултатот што го оствари ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИТИЌИ УВЕРУВА: Не е точно дека струјата ќе поскапи после локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: