БИЗНИСМЕНИТЕ СО БЕСИМИ ВО КОМОРА: Последиците од ковид кризата мора да се надополнат со забрзан раст


ПЛАНОТ ЗА ЗАБРЗАН РАСТ СТИМУЛИРА ФИНАНСИРАЊЕ НА ЕКОНОМИЈАТА ОДРЖУВАЈЌИ ФИСКАЛНА СТАБИЛНОСТ СО ПОДДРШКА НА ДРЖАВНИОТ И ПРИВАТНИОТ КАПИТАЛ ЗАЕДНО Планот беше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Светската трговска организација (СТО) ги зголеми прогнозите за раст на глобалната трговија со стоки за оваа и следната година, но предупреди за нерамномерно ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Ерата на банкарите кои доминираат во банкарството заврши, а „виновникот“ за ова е подемот на развивачите на софтвер, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Растот на економијата во иднина и закрепнувањето по ковид-кризата ќе се заснова на дигитална економија, зелена економија и инклузивен просперитет. Поддршката ...
| | веќе видена | слични

Поддршката на зелената и дигитална трансформација, е и една од заложбите на Владата и Министерството за финансии, која е вградена во Планот за финансирање на ...
| | веќе видена | слични

Застојот во испораката на возилата како прва видлива последица од глобалниот проблем со недостиг на микрочипови не го заобиколи македонскиот пазар.Рокот на ...
| | веќе видена | слични

Јогуртот што до минатата недела се продаваше по 62 денари за литар веќе е 65 денари, еден вид на путер кој чинеше 120 денари се продава за 150 денари, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 455 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 438 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 322 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 253 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 329 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 47 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 153 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИЗНИСМЕНИТЕ СО БЕСИМИ ВО КОМОРА: Последиците од ковид кризата мора да се надополнат со забрзан раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: