Амбасадорот на Авганистан во ОН се откажа од обраќањето пред светските лидери


Амбасадорот на Авганистан во Обединетите нации се откажа од обраќањето пред светските лидери на Генералното собрание, изјави портпаролот на ОН.Гулам Исакаи, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сите пречки за признавање на руската вакцина против коронавирус „спутник В“ во Светската здравствена организација (СЗО) се отстранети, остануваат само некои ...
| | веќе видена | слични

Руската вакцина против коронавирус, Спутник V, наскоро треба да биде одобрена од Светската здравствена организација (СЗО), изјави рускиот министер за здравство ...
| | веќе видена | слични

Транспортните работници – возачите на камиони, машиновозачите, морнарите на товарните бродови, пристанишните работници, па дури и пилотите и аеродромските ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Вашингтон, 28 септември 2021 (МИА) – САД планираат мерки и се подготвуваат да забранат влез за луѓето имунизирани со вакцини кои не се одобрени од Светската ...
| | веќе видена | слични

Индискиот премиер Нарендра Моди на 76тата сесија на Генералното собрание на Обединетите Нации порача дека Индија е подготвена самата да се брани од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алтернатива ќе биде дел од Владата и од парламентарното мнозинство, одлучи вечерва Централниот совет, највисокото тело на партијата. Како што изјави партискиот ...
сите 500 | | | веќе видена

Јован Деспотовски, еден од тројцата кандидати за лидер на СДСМ, извести дека се откажува од статутарното право да предложи свои претставници кои ќе ја следат ...
сите 452 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 320 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Епидемиологот Драган Даниловски, во интервју за НОВАТВ, смирува дека дека варијантата омикрон ќе биде последната која ќе не вознемирува. Добра вест е што е ...
сите 245 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 277 | | | веќе видена

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорот на Авганистан во ОН се откажа од обраќањето пред светските лидери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: