УТРИНСКИ БРИФИНГ | Акику од АЕК: Половина од државата има брз интернет – Скопје ќе биде првиот град со 5Г мрежа


Просечна брзина за фиксен интеренет т.е кабловски интернет не постои, туку ги земаме за споредба податоците од договорите што ги потпишуваат граѓаните. ...
| | веќе видена | слични

– Најцрната точка пред ОУ „Мирче Ацев“ заедно со градот Скопје се ставија семафори, се обележаа вело патеки…. Зголемена е безбедноста во Ѓорче Петров. Имаме ...
| | веќе видена | слични

Се занимавам со лажните вести и дезинформациите и се обидуваме преку „Кратки нозе“ на публиката да и предочиме дека тоа што излегува во медиумите не секогаш е ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Костал, Виктор Мизо во денешното гостување во Утрински брифинг ги анализира економските трендови во државава. -Видовме дека во првиот квартал од ...
| | веќе видена | слични

Само Македонија од земјите во регионот има намалување на проекцијата за економски раст, вели професор д-р Бранимир Јовановиќ од Виенскиот економски институт, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние сме секогаш подготвени за избори оти во земјава речиси секоја година има избори. Кога ќе завршат едни ние веќе се спремаме за други. Ние очекувавме дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 383 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 470 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 103 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, одговарајќи на новинарско прашање поврзано со оставката на членот на историската комисија со Бугарија и ...
сите 194 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ најави поддршка на ДУИ секаде освен во Тетово и Желино, ВМРО – ДПМНЕ пак стои зад Алијанса и Алтернатива и официјално од денеска и зад Димитриевски во ...
сите 240 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Денес е 23. Октомври, празник кој од 2007 година се слави како ден на македонската револуционерна борба, денот кога е основана македонската ...
сите 134 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ БРИФИНГ | Акику од АЕК: Половина од државата има брз интернет – Скопје ќе биде првиот град со 5Г мрежа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: