Горењето на модуларната болница во Тетово го вклучи алармот, се прават проверки кои покажуваат дека ПП заштита немало и на други клиники


Откако на 8 септември изгоре модуларната болница во Тетово, никако да се слушнат и видат детали од истрагата, затоа пожарот го вклучи алармот кај надлежните на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на денот или најдоцна утре премиерот Зоран Заев ќе даде свој коментар за објавениот извештај од вештачењето за пожарот во Модуларната ковид болница во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање да го каже својот став изјави дека првпат слуша за аферата со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Форензичкиот извештај на Министерството за внатрешни работи кој треба да ги даде одговорите како настанал пожарот во тетовската модуларна болница, ќе биде ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Премиерот Зоран Заев очекува следните денови Министерството за внатрешни работи да го објави извештајот за причините за пожарот во модуларната болница во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев очекува во следните денови МВР први да излезат со детали за пожарот во тетовската модуларна болница во која изгореа 14 пациенти. Заев ...
| | веќе видена | слични

-Не можам да дадам наредба, налог или некои напатствија на орган кој не е под извршната власт, тоа е Јавното обвинителство. Можам да апелирам час поскоро, по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не го исполнува условот од статутот, најмалку еднаш да бил избран од Конгресот за член на некој од партиските органи.Во игра остануваат тројца кандидати, за ...
сите 465 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 341 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 278 | | | веќе видена

Министерството за здравство испрати коригирано соопштение за состојбата со ковид во последните 24 часа. Според коригираните податоци, во последното деноноќие ...
сите 233 | | | веќе видена

-Тоа не се прави со ограничување на цената на производите, туку тоа е една од сетот мерки коишто требаше да се преземат, изјави Мицкоски.Мицкоски одговарајќи ...
сите 175 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ остануваат на ставот дека се потребни предвремени параламентарни избори. Партискиот претседател Мицкоски вели дека само така може да се надмине ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Горењето на модуларната болница во Тетово го вклучи алармот, се прават проверки кои покажуваат дека ПП заштита немало и на други клиники

Од:
До кого (е-маил):
Порака: