Берачите на јаболка од Албанија без ПЦР тест ќе влегуваат во земјава

Берачите на јаболка од соседна Албанија без ПЦР тест ќе можат да влезат во земјава на граничниот премин Стење. Ваков договор е постигнат во координација на ...
| | веќе видена | слични

Цела Европа се соочува со недостиг на возачи. Во Велика Британија недостигот кулминираше со тоа што не можеше да се превезе бензинот до бензинските пумпи, а се ...
| | веќе видена | слични

„Македонското чудо“ или „невиден феномен“ во светот како што ja нарекува Стево Степановски, сопствената библиотека „Ал – Би“ во селото Бабино, во години на ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани кога одлучуваат каде да купат недвижен имот, пресудно им е да инвестираат во имоти на места каде има вработување, училишта, градинки, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 407 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 312 | | | веќе видена

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Втора недела кампања во пресрет на вториот круг од локалните избори што ќе се одржи на 31-ви октомври. Вечерва на полноќ ...
сите 184 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 291 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 234 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник за Општина Тетово од Беса Биљал Касами најави нова инвестиција во Тетово, ако како што посочи ја добие довербата од граѓаните на ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Берачите на јаболка од Албанија без ПЦР тест ќе влегуваат во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: