Приведено лице поради поседување дрога

7 копии

СВР Битола – Одделение за внатрешни работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т. (27) од Прилеп, поради постоење ...
| | веќе видена | слични

Прилепчанец на Фејсбук упатил закани кон актуелниот кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески и неговото семејство. Според информациите од МВР, ...
| | веќе видена | слични

На кандидатот за градоначалник од Прилеп од ВМРО-ДПМНЕ му се заканувал 27 годишник од Прилеп, преку социјалната мрежа фејсбук. СВР Битола - Одделение за ...
| | веќе видена | слични

Прилепчанец ќе одговара кривично затоа што му се заканил на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески СВР Битола – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шише со запаллива течност ноќеска било фрлено во продавница во Тетово, информираше Министерството за внатрешни работи (МВР), посочувајќи дека оштетен бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР информира дека жител на Прилеп му се заканувал на кандидат за градоначалник на општината. -СВР Битола – Одделение за внатрешни работи Прилеп до Основното ...
| | веќе видена | слични

Полицијата го идентификуваше припчанецот кој на Фејсбук му се заканувал на др- Борче Јовчески, кандидат за градоначалник на Прилеп од ВМРО-ДПМНЕ -СВР Битола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 261 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведено лице поради поседување дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: