Како Италија одеднаш се исправи на нозе?

7 копии

Иако официјалната кампања за избор на нов претседател на ЕП, која треба да се случи за помалку од три месеца, сѐ уште не е почната, во потесниот круг во трката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Украинскиот претседател Влодимир Зеленски на партиски митинг изјави дека сака да остане на претседателската функција се додека не ги исполни сите свои изборни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 231 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 402 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 21 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Италија одеднаш се исправи на нозе?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: