Заев-Олчак: Северна Македонија има одлична бизнис клима и можност за развој на компаниите ориентирани кон иновации


Северна Македонија е земја со одлична деловна клима каде компаниите имаат можност за долгорочно планирање и развој на инвестициите, е заклучокот од состанокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Владата денеска ќе бидат презентирани предлог-мерки за забрзан економски раст на македонскиот старт-ап екосистем. На прес-конференцијата најавено е обраќање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, се обрати на отворањето на конференцијата „Забрзување на финансирањето зелени проекти: Претставување на ...
| | веќе видена | слични

На неа учествуваат и заменикот помошник генерален секретар на Организацијата на Обединети Нации и претседавач на Управувачкиот комитет на „Заедничкиот фонд за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска во проштална средба ја прими постојаната претставничка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) во земјава, Нарине ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, денеска, на проштална средба ја прими постојаната претставничка на УНДП (Програма за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи порачува дека е неопходно македонската економија да се реструктира. Со сегашната структура на економијата, во ...
| | веќе видена | слични

„Македонската економија го нема луксузот на постепено прилагодување и ќе мора брзо да се прилагоди на промените во пост-ковид периодот. Македонските бизнисмени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 382 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 470 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 101 | | | веќе видена

Вчерашната оставка на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања предизвика вистинска бура на ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори СДСМ ќе ги поддржи кандидатите на своите коалициски партнери. Според премиерот, владината ...
сите 248 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 137 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 188 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев-Олчак: Северна Македонија има одлична бизнис клима и можност за развој на компаниите ориентирани кон иновации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: