Битиќи: Инфлацијата е во рамки на планираното, Владата работи за доброто на граѓаните


Инфлацијата е во рамките на планираното. Просечната стапка на инфлација е стабилна во првите осум месеци и е 2,7%, во одредени месеци е нешто повисока, во ...
| | веќе видена | слични

Дали членството (или кандидатскиот статус на Македонија) во ЕУ ја исклучува потребата за македонска национална стратегија? И дали постојат подготвеност, ...
| | веќе видена | слични

Па, не може ли демократска Европа да препознае дека ваквите ставови и условувања на Бугарија се директна спротивност на „Договорот за ЕУ“ и на темелните ...
| | веќе видена | слични

Европа односно ЕУ како високоинституционализирана идеја за политичка Европа отсекогаш имала контроверзен однос кон Балканот, а уште повеќе кон Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Потребна е нова почетна точка во градењето на македонско-бугарските односи, која би почнала со извинување на Бугарија за злосторствата сторени од фашистичката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Преку глава е, на граѓаните и мене од водење политики кога нѐ ставаат пред свршен чин, а таков е и случајот со нашиот источен сосед Бугарија. Ако вие ги ...
| | веќе видена | слични

Денес македонската економија нема имунитет да се справи така лесно со времето од 90-тите. Затоа ние имаме слабо компании во македонското претприемништво од тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 477 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 296 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 162 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 58 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Инфлацијата е во рамки на планираното, Владата работи за доброто на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: