Вархеји во среда во Скопје, на разговори за спорот со Бугарија


13 копии

Бугарија ги брани не само националните интереси, туку пред се вредностите на Европската унија, што се темелат на демократија и почитување на човековите права ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерите на Европската Унија ќе можат да ја обноват својата гаранција за идно членство на шесте балкански земји во среда на самитот во Словенија, откако ...
| | веќе видена | слични

Процесот на проширување ќе биде дел од заклучоците, брифираат дипломатски извори од Брисел во пресрет на Самитот ЕУ-Западен Балкан. Тие потврдуваат дека постои ...
| | веќе видена | слични

За време на пописот во Македонија имало притисок врз луѓето кои отворено го искажале нивниот бугарски идентитет. Вакви информации добил бугарскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Бугарија, Румен Радев, во телефонски разговор со германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, истакнал дека во својот дијалог со Република ...
| | веќе видена | слични

Тоа го нагласил претседателот на Бугарија, Румен Радев,во телефонски разговор со германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер. Како што јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Европската Унија ќе ги обноват своите гаранции за идно членство на шесте држави од Западен Балкан, откако денеска се договориле околу текстот на ...
| | веќе видена | слични

 Претседателот Пендаровски е во Атина, шефот на дипломатијата Османи  пак во мини турнеја во Берлин, Варшава и Блед. Премиерот Заев очекува дека од самитот ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 364 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 584 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 509 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вархеји во среда во Скопје, на разговори за спорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: