Битиќи: Граѓаните не треба да се грижат за растот на цените бидејќи државата е тука да креира мерки


Мислам дека изјавата дека граѓаните не треба да се грижат за растот на цените беше дадена во друг контекст извадена парцијално. Јас тогаш споменав и за нивото ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

На Европската унија и е потребна нова стратегија за Западен Балкан, нагласуваат од Виенскиот институт за меѓународни економски студии и Фондацијата Бертелсман. ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето на Виенскиот економски институт (WIIW) и Фондацијата Bertelsmann пред Самитот ЕУ-Западен Балкан во Словенија, на Европската унија и е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи порачува дека е неопходно македонската економија да се реструктира. Со сегашната структура на економијата, во ...
| | веќе видена | слични

„Македонската економија го нема луксузот на постепено прилагодување и ќе мора брзо да се прилагоди на промените во пост-ковид периодот. Македонските бизнисмени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Застојот во испораката на возилата како прва видлива последица од глобалниот проблем со недостиг на микрочипови не го заобиколи македонскиот пазар.Рокот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Западниот Балкан во пост-ковид светот: Кој е вистинскиот пат до стабилност и просперитет? е темата на Самитот на Западен Балкан во организација на лондонски ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Граѓаните не треба да се грижат за растот на цените бидејќи државата е тука да креира мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: