РЕ-МЕДИКА ќе стане „газда“ на црквата Св. Константин и Елена: „Бетон“ и го префрла долгот од 4,4 милиони евра


Градежната компанија „Бетон“ ќе го исчисти долгот кој кон компанијата го имаат Фондацијата Св. Цар Константин и Македонската православна црква (МПЦ ОА) и ќе го ...
| | веќе видена | слични

Тајни документи за богатството и офшор -сметките на 35 светски лидери и околу 300 службеници објавија „ Би-би-си “ и „Гардијан“ и го шокираа светот. Владимир ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тајното богатство и бизнисите на светските лидери, политичари и милијардери се откриени во едно од најголемите протекувања на финансиски документи. Околу 35 ...
| | веќе видена | слични

Тајните договори и скриените богатства на голем број светски моќници се откриени преку најголемиот истек на офшор податоци во историјата, кои го добија називот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ и неговиот син Блажо потпишале тајни договори за управување со средства во 2012 година, криејќи се зад мрежа на ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски дојде на власт со ветување дека ќе ја исчисти источноевропската земја, но документите од Пандора откриваат дека тој ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од анализата на милиони протечени документи објавени вечерва од најголемата истражувачка мрежа во светот откриваат како светските лидери, ...
| | веќе видена | слични

Тајното богатство и бизнисите на светските лидери, политичари и милијардери се откриени во едно од најголемите протекувања на финансиски документи. Околу 35 ...
| | веќе видена | слични

Тајните богатства и зделки на светски лидери, политичари и милијардери се откриени во едно од најголемите протекувања на финансиски документи досега. Околу 35 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 521 | | | веќе видена

Поминаа четири дена од кампањата за вториот круг на Локалните избори 2021, а кандидатите за градоначалници и лидерите на поголемите партии полека ги ...
сите 466 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 920 | | | веќе видена

Северна Македонија е добро подготвена во областа на работењето на Царинската унија. Царинското законодавство е високо усогласено со правото на ЕУ, а ...
сите 253 | | | веќе видена

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 146 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 23 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 174 | | | веќе видена

По завршувањето на првиот круг од локалните избори, Партијата за движење на Турците (ТХП), со иста посветеност продолжува со изборните активности за вториот ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕ-МЕДИКА ќе стане „газда“ на црквата Св. Константин и Елена: „Бетон“ и го префрла долгот од 4,4 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: