Филипче: Од утре почнува вакцинацијата со трета доза против Ковид-19


2 копии

Ситуацијата со пандемијата е прилично стабилна, повеќе денови имаме идентичен број на новодијагностицирани, односно од 450-500 е бројот на новозаразени. Бројот ...
| | веќе видена | слични

Во следниот период од 7 до 10 дена, ќе бидат тестирани по случаен избор ученици од сите основни и средни училишта. „Според методологијата која ја изработивме, ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против ковид-19 и вакцината против сезонски грип може да се комбинираат, така што двете да се примат во ист ден, или на временско растојание од две ...
| | веќе видена | слични

Според информациите на министерството за здравство во моментов во земјава бројот на активни случаи изнесува 12.149. Во моментов најголемиот број на активни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Пред три дена, поднесов кривична пријава против Брнабиќ до Јавното обвинителство во Белград, за нејзината неактивност, особено во последните неколку недели, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 413 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 191 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 338 | | | веќе видена

Се сеќавам беше се уште генерален секретар, како партија ги живеевме едни од најтешките моменти, се сретнавме во ходниците на партијата поразговаравме, знаевме ...
сите 167 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Од утре почнува вакцинацијата со трета доза против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: