Победникот ќе добие 100.000 денари: Годишен награден конкурс на Народната банка за млади истражувачи

7 копии

Народната банка ги потсетува младите истражувачи дека е распишан Конкурсот за Годишната награда за 2022 година за најдобар труд од областа на макроекономијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија го отвори јавниот повик за доставување пријави за признанието „Успешни млади“ за 2020 година, кое ...
| | веќе видена | слични

Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија информираше дека јавниот повик за доставување пријави за признанието „Успешни млади“ за 2020 година ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народната банка го објави традиционалниот Конкурс за ученици од основното и средното образование по повод Светскиот ден на штедењето ‒ 31 октомври. Темите оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ Бојан Маричиќ во гостувањето на дебата на Алсат Телевизија, кажа дека владејачката партија во вториот круг влегува ...
сите 109 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 93 | | | веќе видена

Нов извештај на ЕУ. Стари чекалници на Западен Балкан. Од Скопје и Тетово ќе зависи идното парламентарно мнозинство. Паѓа довербата кон СДСМ, но ДУИ со ...
сите 188 | | | веќе видена

Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска заедно со државната секретарка Магдалена Несторовска оствари работна средба со делегација на OБСЕ, ...
сите 287 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 194 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 128 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Победникот ќе добие 100.000 денари: Годишен награден конкурс на Народната банка за млади истражувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: