Претседателот на Синдикатот за образование: Не може минималната плата да расте, а другите плати да стојат

3 копии

Претседателот на Синдикатот за образование, наука и култура Јаким Неделков, вели дека според закон, со зголемување на минималната плата треба да се зголемат и ...
| | веќе видена | слични

Професоре Марковиќ, го делите ли оптимизмот на премиерот Зоран Заев, па и на претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, дека Македонија може ...
| | веќе видена | слични

Застојот во евроинтеграциите го отвора патот за зголемување на економското, но и политичко влијание во земјава од трети страни надвор од западната алијанса. ...
| | веќе видена | слични

 Затоа предлагаме да се скратат часовите на 30 минути, а да се зголемат одморите за сите да може да излезат во училишниот двор и да ги наполнат белите дробови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков вели дека мнозинството наставници сакаат наставата да се одвива со физичко присуство. Тој во интервју за Радио Слободна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков вели дека во моментот не е задоволен со платите на просветните работници и оти покачувањето за кое се изборија пред две ...
| | веќе видена | слични

Сите знаеме колкави беа цените на основните прехранбени производи пред две години, а колкави се денес. Колегите од еден друг синдикат секој месец соопштуваат ...
| | веќе видена | слични

Господине Неделков, Комисијата за заштита од заразни болести во овој момент не препорачува промена на моделот на настава во училиштата, зашто согласно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 215 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Синдикатот за образование: Не може минималната плата да расте, а другите плати да стојат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: