КОГА ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА ЈА ЗАМРСУВА СИТУАЦИЈАТА: Зошто интелигентните луѓе почесто имаат љубовни проблеми?

Интелигентните луѓе размислуваат зрело, имаат добра меморија и се многу способни за работа. Сепак, овие особини се и благослов и клетва – особено кога станува ...
| | веќе видена | слични

Понекогаш бидете вие тие ​​кои ќе иницирате интимен однос Мажите често се жалат дека нивните девојки се премногу пасивни во кревет. Скоро секој маж сака кога ...
| | веќе видена | слични

За да избегнете повреда, не правете неконтролирани движења Додека водите љубов се случуваат незгоди. Иако постојат безброј пози во кои можете да уживате и да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Психолозите спровеле бројни истражувања за да ги утврдат причините поради кои тие се впуштаат во љубовни афери. И мажите и жените изневеруваат од различни ...
| | веќе видена | слични

 Постои некоја стигма кога станува збор за секс и жени – поради некои застарени верувања, многу жени се чувствуваат лошо ако сакаат секс и неретко му даваат ...
| | веќе видена | слични

Женкарот е вешт играч кој научил како да направи жената да се чувствува посебна. Но, првиот знак за аларм е претерување со романтични гестови. Тој сака да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи Зејди синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека очекува мнозинството во Влада да трае до 2024 ...
сите 354 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 586 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОГА ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА ЈА ЗАМРСУВА СИТУАЦИЈАТА: Зошто интелигентните луѓе почесто имаат љубовни проблеми?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: