Регулаторна уверува дека парното нема да поскапи откако Чифлиганец ја купи Топлификација

Нема да има никакви измени во цената на парното греење. Иако топланите Исток и Запад на Топлификација одат во рацете на Чифлиганец, од Регулаторната комисија ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Државниот завод за статистика денеска објави дека просечната цена на електричната енергија за домаќинствата во првото полугодие од годинава е зголемена за 0,2 ...
| | веќе видена | слични

Многу мал дел граѓани во земјава ја имаат привилегијата да се греат на парно, а пред неколку години ваквата можност ја загубија и некои битолчани. И во делови ...
| | веќе видена | слични

Според објавените податоци од ДЗС, просечната цена на струјата во првото полугодие од годинава изнесувала 5.156 денари по киловат часови. – Просечната цена на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индустриското производство во август година, во однос на август лани е намалено за 1,4 проценти, додека во периодот јануари-август годинава во однос на истиот ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика бележи во август зголемување на прометот во трговијата на мало со храна, пијалоци и тутун и на трговијата со автомобилски горива. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Потрошувачите, заедниците на сопственици и управитлите да ги обезбедат потребните услови за непречена испорака на топлинска енергија во објектите по почетокот ...
| | веќе видена | слични

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија (РКЕ) ја информира јавноста дека доколку прогнозата за средната надворешна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 229 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 253 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 329 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 47 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 153 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регулаторна уверува дека парното нема да поскапи откако Чифлиганец ја купи Топлификација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: