По дојава од граѓани за црн чад, пожарникари интервенираа во фабриката „Треска”

2 копии

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката за градоначалник на Скопје, Ана Петровска од Зелен хуман град, поранешна директорка на Инспекторатот за животна средина реагираше јавно на пожарот ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката за градоначалник на Скопје, Ана Петровска од движењето „Зелен Хуман Град“, денеска преку објава на Фејсбук прашува кој сака да ја запали ...
| | веќе видена | слични

На социјалната мрежа Твитер, движењето Шанса за Центар објави фотографија од поранешната фабрика Треска во центарот на Градот зафатена од голем пожар. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, откако прогласи победа во првиот круг на изборите, во првиот ден се огласи од факултет каде денеска држеше предавања по предметот ...
сите 242 | | | веќе видена

Имавме позитивна кампања, мирна пред се. Охриѓани имаа можност да ги видат нашите програми и визија за иднината на Охрид. - истакна кандидатот за Градоначалник ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски вечерва на прес - конференција изјави дека во две општини, Центар Жупа и Маврово и Ростуше, ...
сите 273 | | | веќе видена

„Тој што сака да ја промени историјата може да ја менува историјата во неговиот дом и неговата куќа. Но, не и на нашата национална историја“ вели Максим ...
сите 44 | | | веќе видена

Полицијата во Тетово денеска за речиси два часа приведе три лица откако кај нив е најдена марихуана. Двајца од приведени се малолетници на 17 години.– Околу 14 ...
сите 278 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По дојава од граѓани за црн чад, пожарникари интервенираа во фабриката „Треска”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: