17 починати и 392 нови случаи на Ковид-19


10 копии

Најмалку 100 демонстранти беа уапсени во Мелбурн за време на новите демонстрации против строгите ограничувачки мерки што се во сила во овој австралиски град. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Романците протестираат против вакцините и покрај рекордниот број заболени од коронавирус. Неколку илјади луѓе протестираа во Букурешт на повик на десницата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелците протестираа низ целата земја против новиот систем на таканаречени зелени премини, што предизвика сообраќаен метеж.Противниците на таквите поминувања ...
| | веќе видена | слични

Голем број демонстранти се собраа вчера во центарот на Букурешт за да протестираат против рестриктивните мерки, вклучувајќи пропусници, пасоши за ковид, ...
| | веќе видена | слични

Вакциналниот пукнт кој се наоѓаше во малата сала во СЦ Борис Трајковски, повторно е затворен. Тој беше најголем функционален пункт и од синоќа повеќе не е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До Државната изборна комисија (ДИК) до попладнево ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за ...
сите 323 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, откако прогласи победа во првиот круг на изборите, во првиот ден се огласи од факултет каде денеска држеше предавања по предметот ...
сите 187 | | | веќе видена

Полицијата во Тетово денеска за речиси два часа приведе три лица откако кај нив е најдена марихуана. Двајца од приведени се малолетници на 17 години.– Околу 14 ...
сите 363 | | | веќе видена

Бројот на советници се уште се пресметува, а обработката досега е завршена само за Град Скопје, соопшти ДИК вечерва. Распоредот на силите во Советот на Град ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17 починати и 392 нови случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: