Во општина Тетово досега попишани 76 илјади лица, во 2002 имало 86 580


Интегрален текст од прес конференција на Халил Снопче од Алијанса за Албанците „Според државниот завод за статистика на крај на 2002 година во Република ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот директор на Државниот завод за статистика, Дончо Герасимовски вели дека за државата е голем успех тоа што направи електронски попис, но жално е што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Бугарија, до 1 октомври, 4.886.506 граѓани се попишани преку Интернет, соопшти Националниот статистички институт на Бугарија. Според дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека коалицијата „ Обнова за Македонија“ остварила убедлива победа со повеќе ...
сите 772 | | | веќе видена

До Државната изборна комисија (ДИК) досега ниту еден подносител на листа на кандидати за Локалните избори нема поднесено приговори за постапката за гласање и ...
сите 248 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи излезе со соопштение во врска со случајот со актуелниот градоначалник на Куманово Максим Димитриевски кој на социјалните ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во општина Тетово досега попишани 76 илјади лица, во 2002 имало 86 580

Од:
До кого (е-маил):
Порака: