Пожар во пехчевско, полицајци фатија две лица

5 копии
3 копии
4 копии

Седумнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа што се случила на патот Охрид – Кичево, кога автомобилот во кој бил, а бил управуван од негов врсник, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Малолетно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која рано утрото во неделата се случила на магистралниот пат Охрид-Кичево. Сообрќајната На 03.10.2021 ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесетгодишно момче од село Мешеишта, општина Дебарца, загина во сообраќајка што се случи изутринава, во 3:00 часот кај село Ботун на магистралниот пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните автобуски превозници денеска од шест часот наутро повторно поставија блокади на неколку главни точки во главниот град, односно крстосниците пред ТЦ ...
сите 458 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во пехчевско, полицајци фатија две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: