ЗАЕВ: Не мислам да го разрешам Филипче заради писмото на хирурзите од ГОБ „8 Септември“


Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
| | веќе видена | слични

Институтот за трансфузиологија нема доволно крв за да ги задоволи потребите на здравствените установи, вели онкологот Милан Ристески, кој за Алфа обелоденува ...
| | веќе видена | слични

Веќе децении наназад се зголемуваат бројките на заболени со рак на дојка, но сега имаме еден период во кој рапидно се зголемуваат овие бројки. Дури 40% од кога ...
| | веќе видена | слични

Наместо во две, сега хирузите од ГОБ „8 Септември“ по нивното предупредување преку отворено писмо дека нема да ги оперираат неитните пациенти, оперативните ...
| | веќе видена | слични

Каде затајува здравствената превенција? Дали и понатаму најголемиот број граѓани одат на лекар само кога нешто ќе ги заболи, па дури идентично постапуваат и во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За специјалистички преглед граѓаните чекаат со месеци, а може да се случи да чекаат и дури цела година. Во сите општини во земјава општите лекари се соочуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 344 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 462 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 526 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАЕВ: Не мислам да го разрешам Филипче заради писмото на хирурзите од ГОБ „8 Септември“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: