Попишани вкупно 1.460.552 лица, 455.478 домаќинства и 632.742 станови


6 копии

Во Бугарија, до 1 октомври, 4.886.506 граѓани се попишани преку Интернет, соопшти Националниот статистички институт на Бугарија. Според дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешна директорка на Државниот завод за статистика, универзитетската професорка Благица Новковска, изрази сомнеж околу успешноста на пописот. Новковска вели ...
| | веќе видена | слични

Овој попис за првпат е спроведен со комбиниран метод на попишување, а тоа значи попишување на терен, но и користење на податоци од базите што ги подготвивме за ...
| | веќе видена | слични

Во моментов не можам да кажам точна бројка на оние кои одбија да се попишат, бидејќи треба да ги собереме сите податоци од колегите од терен. Меѓутоа, тој број ...
| | веќе видена | слични

Бројката на попишани лица и бројката на лица со македонско државјанство се две сосема различни работи. Поради тоа, и бројот на попишани и бројот на лица во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

Единствените капитални проекти кои беа ветени како проекти во програмата во период на реализација беа капитални проекти финансирани со поддршка на Владата, ...
сите 234 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попишани вкупно 1.460.552 лица, 455.478 домаќинства и 632.742 станови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: