Лефков: ЈО наместо да ги повика одговорните, ги повикува роднините на загинатите


Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков одговарајќи на новинарско прашање истакна дека Јавното обвинителство за 18 дена на распит ги викнале само роднините на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од понеделник обвинителите ќе започнат да го анализираат првиот извештај кој пристигна од крим техничарите на МВР од увидот кој го правеа во опожарената ...
| | веќе видена | слични

Три недели откако 14 луѓе изгореа живи под покривот каде што беа отидени за да оздрават.  И ден-денес после три недели откако изгоре модуларната болница нема ...
| | веќе видена | слични

Поминаа три недели од гпожарот во модуларната болница во Тетово, во која 14 луѓе изгореа живи, а лежеа таму за да оздрават., но и по три недели како да им е и ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес-конференциј на Вјолца Бериша, Претседстелка на Унијата на Жените на Алијанса за Албанците „Поминаа три недели од големата несреќа во ...
| | веќе видена | слични

„Колку е поскоро, толку подобро, за да ги решиме сите дилеми. Животот продолжува, политичарите се во кампања, се случуваат секојдневни активности. Ред е да се ...
| | веќе видена | слични

Поминаа три недели од трагичниот настан во тетовската модуларна болница, а од Обвинителството сè уште немаат конкретни детали за пожарот во кој загинаа 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одделението за крим техника во МВР го затвори извештајот од направениот увид за пожарот во тетовската модуларна болница, објави Сител. Документот од денеска е ...
| | веќе видена | слични

„Стигна извештајот, добро е што почнаа да пристигнуваат вештачењата коишто ги побаравме“, вели шефот на тетовското обвинителство Бесир Алиу за ДВ. Извештајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 355 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
сите 414 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: ЈО наместо да ги повика одговорните, ги повикува роднините на загинатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: