ВМРО-ДПМНЕ: Власта се однесува како да се работи за пожар на летна тераса од ресторан, а не модуларна болница во која живи изгореа 14 лица


СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
| | веќе видена | слични

Од пред седум дена, повлечени се полициските сили кои го обезбедуваа опожарениот објект од тетовската модуларна ковид болница, во која на 8 септеври загинаа 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од понеделник обвинителите ќе започнат да го анализираат првиот извештај кој пристигна од крим техничарите на МВР од увидот кој го правеа во опожарената ...
| | веќе видена | слични

Три недели откако 14 луѓе изгореа живи под покривот каде што беа отидени за да оздрават.  И ден-денес после три недели откако изгоре модуларната болница нема ...
| | веќе видена | слични

Поминаа три недели од гпожарот во модуларната болница во Тетово, во која 14 луѓе изгореа живи, а лежеа таму за да оздрават., но и по три недели како да им е и ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес-конференциј на Вјолца Бериша, Претседстелка на Унијата на Жените на Алијанса за Албанците „Поминаа три недели од големата несреќа во ...
| | веќе видена | слични

„Колку е поскоро, толку подобро, за да ги решиме сите дилеми. Животот продолжува, политичарите се во кампања, се случуваат секојдневни активности. Ред е да се ...
| | веќе видена | слични

Поминаа три недели од трагичниот настан во тетовската модуларна болница, а од Обвинителството сè уште немаат конкретни детали за пожарот во кој загинаа 14 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одделението за крим техника во МВР го затвори извештајот од направениот увид за пожарот во тетовската модуларна болница, објави Сител. Документот од денеска е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 378 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение категорично ги отфрла, како што се вели, невистините кои за наводно координирано следење, малтретирање и ...
сите 109 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 243 | | | веќе видена

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која ...
сите 486 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 265 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 323 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта се однесува како да се работи за пожар на летна тераса од ресторан, а не модуларна болница во која живи изгореа 14 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: