Арсовски: Соработува ли ЈО со Весковски и Шилегов и наместо да ги повика на распит им дојавува информации


ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По објавите дека градскиот татко Петре Шилегов и директорот на ЈП „Водовод и канализација“, сега кандидат за градоначалник на СДСМ за Општина Карпош, Душко ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Додека Петре Шилегов молчи за тендерот за булевар „Никола Карев“, тендер од 3 милиони евра, тоа е оној тендер за Пластичарска, ПРОФИТЕР, продолжува со тендерот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Петре Шилегов должи одговор како направи пола милион евра повеќе од административна плата. Петре Шилегов должи одговор зошто ниеден инспектор не минува на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски му се обрати на актуелниот и кандидат за иден градоначалник на Скопје, Петре Шилегов преку статус на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Освен Шилегов што не знае да си го преброи имотот не знае и дека градинките и основните училишта не се негова надлежност. За само 4 години Шилегов направи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Работите на булевар Никола Карев, тоа е булеварот на таканаречената пластичарска, од касарната Илинден до Момин Поток во Скопје, ќе чинеа дупло поевтино ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Соработува ли ЈО со Весковски и Шилегов и наместо да ги повика на распит им дојавува информации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: