Отворено студио во Слоештица: Уметниците ја пронајдоа златната нишка од платното на „везилката“ на Конески

Со настанот „Отворено студио“ што ќе се одржи денеска, сабота, 25 септември, и официјално ќе заврши годинешната меѓународна ликовна колонија во Слоештица, во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Уметничкиот колектив „Словени и Татари“, Дан Пержовски, Хортенсија Ми Кафчин и Ципријан Мурешан од Романија, Ева Котаткова од Чешка, Петрит Халилај и Флака ...
| | веќе видена | слични

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 411 | | | веќе видена

По десет дена, роднините на починатите од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица, денеска на скопскиот аеродром ги пречекаа ...
сите 566 | | | веќе видена

Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ. До партијата пристигнале четири кандидатури: од Димитар Ковачевски, Фросина Ременски, Властимир ...
сите 226 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

Претседателот на јужноафриканската земја Боцвана, Мокгвисти Масиси во петокот возвради дека некои од четворицата дипломати позитивни на омикрон варијантата на ...
сите 554 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 261 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство. Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворено студио во Слоештица: Уметниците ја пронајдоа златната нишка од платното на „везилката“ на Конески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: