Државната помош не е „вреќа без дно“

7 копии

Македонија е единствената земја во регионот која нема он-лајн игри на среќа. Ова е заклучокот за земјата од регионалниот состанок на здруженијата за игри на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија Бранко Азески одржа работна средба со заменик амбасадорот на Сојузната Република Германија Ото Граф. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески, во просториите на Стопанската комора на Северна Македонија, одржа работна средба со ...
| | веќе видена | слични

Билатералната економска соработка меѓу Македонија и Германија беше тема на работната средба на претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески и германскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на македонската Стопанска комора, Бранко Азески, во понеделникот одржа работна средба со заменик амбасадорот на Германија, Ото Граф, на која се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев своето задоволство од растот на инвестиции во земјава го изрази преку објава на Фејсбук во која наведува дека Северна Македонија се ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на инвестиции каде се отвораат нови добро платени работни места со нето-плата која е над просечната, пишува на својот Фејсбук профил премиерот ...
| | веќе видена | слични

Делегација на турската компанија „Текнопанел“, предводена од сопственикот Орхан Кахвеџи одржа работна средба со премиерот Зоран Заев и директорот на ТИРЗ, ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, денес, преку видео конференциска врска, присуствуваше и се обрати на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државната помош не е „вреќа без дно“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: