ДАЛИ ОД НОЕМВРИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДЕЦАТА ОД 5 ДО 12 ГОДИНИ: Се чека одлуката на ЕМА

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопската сала „Борис Трајковски“ која беше најголем функционален пункт од синоќа повеќе не е во функција. Тоа се должи на намалениот интерес на граѓаните за ...
| | веќе видена | слични
12 копии
7 копии
2 копии

Министерството за здравство информира дека во текот на изминатите 24 часа починале 7 лица од коронавирус. По 2 починати лица има од Скопје ( 61г, и 91г), по ...
| | веќе видена | слични

Изминатите 24 се регистрирани нови 468 случаи на ковид-19 од направени 4.295 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од: Скопје – 227, ...
| | веќе видена | слични

Со направиен 3.379 тестирања во последните 24 часа потврдени се 412 нови зарази со коронавирусот, во последното деноноќие како последицни од компликациите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 658 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 363 | | | веќе видена

Претседателката на комисијата, Ивановска, побара иницијативност, пред се, од Јавното обвинителство, наведувајќи конкретни примери. Повикот на ...
сите 354 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 254 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 58 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 351 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ОД НОЕМВРИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДЕЦАТА ОД 5 ДО 12 ГОДИНИ: Се чека одлуката на ЕМА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: