Гаранција од Гарантниот фонд до 50 проценти од износот на кредитот за извоз преку Развојната банка

Време зa читање: 2 минути Големите домашни извозни компании со доминантна приватна сопственост кои реализирале најмалку 30 проценти од своите приходи од извоз ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Британската канцеларија за спречување измами (СФО) во средата објави дека едно лице е уапсено во истрагата за инвестициската шема ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Британија соопшти дека државната резервна флота на камиони-цистерни ќе биде употребена подоцна во текот на денот и дека цивили ќе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Српскиот државен заемодавател Банка Поштанска Штедионица поднесе необврзувачка понуда за купување на Комерцијална банка – Бања Лука, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гаранција од Гарантниот фонд до 50 проценти од износот на кредитот за извоз преку Развојната банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: