Мисајловски: Власта кога е фатена во тесно крив е или народот или некој друг, само власта никогаш не е крива

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Теарце сака промени!!! Убав и чесен народ кој си ја сака Македонија, народ кој се бори за подобар живот, истакна потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието, Владо Мисајловски денеска присуствуваше на митингот во Јагуновце кој започна во 17:00 часот. Тој преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Потребни се промени во Чаир и Скопје, Нашата заедничка цел е да создадеме нова иднина за сите луѓе во Македонија, пишува во својата Фејсбук објава ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

ПОБЕДУВАМЕ!!! Одиме со кредибилни луѓе кои ќе ги донесат промените што ги бараат граѓаните. Ги претставивме нашите кандидати за градоначалници кои заедно со ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од денешните избори во Германија се следат и во германската амбасада во Скопје во присуство на гости, меѓу кои и лидерот на СДСМ и премиер Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва се меѓу гостите на германската амбасадорка Анке Холштајн која приреди прием по повод ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 273 | | | веќе видена

Ова е триумф на хероите на Македонија, луѓето кои заслужуваат надеж. Денес се слуша, трешти гласот на победата, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 409 | | | веќе видена

„Тој што сака да ја промени историјата може да ја менува историјата во неговиот дом и неговата куќа. Но, не и на нашата национална историја“ вели Максим ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Власта кога е фатена во тесно крив е или народот или некој друг, само власта никогаш не е крива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: