Вооружен грабеж во обложувачница во Аеродром

3 копии

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 22.35 часот во СВР Скопје Ф.Ф.(33) од с.Грчец, скопско пријавил дека во близина на бензинска пумпа ...
| | веќе видена | слични

Изминатата ноќ, непознати сторители обиле штаб на политичка партија во селото Арачиново, а украле само храна која ја затекнале во објектот, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Скопје како див запад. Вчера по сообраќајна несреќа кај Сарај поминале две лица со мотор кои испукале воздух а потоа заминале во селото.– На 01.10.2021 во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно шест политички партии и една независна кандидатска листа имаат освоено советнички места во новиот Совет на Град Скопје, според резултатите објавени на ...
сите 377 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 387 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 120 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 181 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 262 | | | веќе видена

Полицијата синоќа пронашла девет мигранти од Индија во оставено возило во близина на царинскиот терминал кај граничниот премин Богородица, а кое претходно не ...
сите 457 | | | веќе видена

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, утрово се сретна со жителите од општина Аеродром. Разговараше со пазарџиите и потрошувачите на ...
сите 312 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 148 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе оствари посета на Пештани и Вевчани. Во 13:00 часот Мицкоски заедно со кандидатот за градоначалник за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вооружен грабеж во обложувачница во Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: