35 годишна скопјанка лажно се претставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и граѓани

Триесет и петгодишна скопјанка лажно се преставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и постари граѓани во општина Гази Баба. Основното ...
| | веќе видена | слични

Десет дена по рочиштето на кое судот определи мерка притвор за агентот за недвижности во случајот со измамата при купопродажба на станови која ја обелодени ...
| | веќе видена | слични
10 копии

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен предлог против 35-годишна скопјанка која се товари за шест ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево поднесе кривични пријави за сторени кривични дела „измама“ против тројца сторители, и тоа против Н.И.(27), ...
| | веќе видена | слични
18 копии
5 копии
4 копии

Тројца скопјани добија кривични пријави за сторени кривични дела „измама“ откако измамиле неколку граѓани при купување на возила кои не ги плаќале. Како што ...
| | веќе видена | слични

Од страна на Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар поднесена е кривична пријава против Н.Д.(45) од Скопје, поради основи на сомнение дека сторил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

35 годишна скопјанка лажно се претставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: