525 нови случаи на КОВИД-19

4 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии
2 копии

Министерството за здравство информира дека во текот на изминатите 24 часа починале 7 лица од коронавирус. По 2 починати лица има од Скопје ( 61г, и 91г), по ...
| | веќе видена | слични

Изминатите 24 се регистрирани нови 468 случаи на ковид-19 од направени 4.295 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од: Скопје – 227, ...
| | веќе видена | слични

Со направиен 3.379 тестирања во последните 24 часа потврдени се 412 нови зарази со коронавирусот, во последното деноноќие како последицни од компликациите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е триумф на хероите на Македонија, луѓето кои заслужуваат надеж. Денес се слуша, трешти гласот на победата, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 370 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 268 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на свеченоста што по повод 80-годишнината од Денот на народното востание, 11 Октомври се одржа во ...
сите 59 | | | веќе видена

Имавме позитивна кампања, мирна пред се. Охриѓани имаа можност да ги видат нашите програми и визија за иднината на Охрид. - истакна кандидатот за Градоначалник ...
сите 124 | | | веќе видена

Претставникот од ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски, во вечерашното гостување во телевизија Телма, најави дека гласачите на „Левица“ во вториот круг ќе ги поддржи ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

525 нови случаи на КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: