НОВА МЕРКА од средината на октомври: НОРМАЛНО ќе живеат само ВАКЦИНИРАНИТЕ


Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Неискористените вакцини против Ковид -19 кои беа донација од Република Бугарија, поради истекот на рокот ќе бидат уништени како медицински отпад, потврдија од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тринаесет илјади дози вакцини против ковид-19 кои Македонија ги доби како донација од Бугарија ќе бидат уништени како медицински отпад, велат од Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските здравствени власти ќе уништат дел од вакцините Фајзер кои пристигнаа како донација од Бугарија, поради тоа што им е истечен рокот на употреба, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија во септември ни донираше вакцини, на кои рокот на употреба им истекуваше на крај на месецот, па дел од нив биле неискористени и ќе се фрлат.Рокот на ...
| | веќе видена | слични

Статистичките податоци кои ги објавија надлежните за опфатот на вакцинирани лица во Струмица и регионот не се реални. Вака одговорија Здравствениот дом откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистина е дека повикот за обедунување што го упати лидерот на СДСМ до „другарите и другарките“ ги обедини, но го обедини „другарите и другарките“ надвор од ...
сите 883 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 376 | | | веќе видена

– Филозофијата на Зоран Заев е да украде во тек на четири години 100 милиони евра од народот, и после преку поткуп да врати 10 милиони евра назад кај народот, ...
сите 287 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВА МЕРКА од средината на октомври: НОРМАЛНО ќе живеат само ВАКЦИНИРАНИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: