Арсовски со ставка по ставка за тоа колку пати повеќе Шилегов и Весковски платиле по наместениот тендер


Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ЈО молчи за Шилегов кој е фатен жив како мести тендер од 300.000 евра, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „ Ги повикуваме ЈО и сите останати институции да отворат ...
| | веќе видена | слични

Два дена по рафалните пукотници пред штабовите на ДУИ нема никаква реакција од МВР. Досега срмежливо со изјава излезе премиерот Заев во стил дека тоа не е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Криминалната коалиција СДСМ - ДУИ е во паника, и затоа се и пукањата по митинзи на СДСМ. Знаат дека ќе загубат и ги фаќа паника. Спасовски наместо да молчи да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги осудува пукањата на митинзите на ДУИ што е кривично дело кое го штити полицијата на Спасовски. Криминалната коалиција на власт е ...
| | веќе видена | слични

Криминалната коалиција на власт е нервозна затоа што ќе ги загуби изборите. Премиерот Заев не треба да глуми изненаден, доволно е да даде наредба на Спасовски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Додека Петре Шилегов молчи за тендерот за булевар „Никола Карев“, тендер од 3 милиони евра, тоа е оној тендер за Пластичарска, ПРОФИТЕР, продолжува со тендерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Финансиската полиција се заканува дека ќе прател инспекција на градоначалникот на Сопиште, Стефче Трпковски и така на сила ќе го сменеле – истиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 429 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 367 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања и почна изборниот молк пред Локалните избори што ќе се одржат утре.Денеска гласаат болните, немоќните и лицата со Ковид-19 и ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски со ставка по ставка за тоа колку пати повеќе Шилегов и Весковски платиле по наместениот тендер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: