Кина ги прогласи сите крипто-услуги за нелегални, стави вето на „копањето“

Централната банка на Кина денеска го обнови својот остар говор за биткоинот, нарекувајќи ги сите активности поврзани со дигиталните валути – незаконски и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Елон Маск повторно им возврати на американските регулатори за крипто. Зборувајќи на Конференцијата за кодови, која заврши во средата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Време зa читање: 2 минути Биткоин во вредност од милијарди долари е заробен во дигитални паричници кои не се отворени со години, но полуанонимниот дизајн на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина ги прогласи сите крипто-услуги за нелегални, стави вето на „копањето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: