Десетти состанок на претседателите на парламентите на земјите од ЈИЕ, усвоена и заедничка изјава

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
| | веќе видена | слични

Според Даунинг стрит, Џонсон и Јанша разговарале за билатералните односи меѓу двете земји во изминатите 30 години, вклучително и трговските прашања и работата ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот премиер Јанез Јанша денеска во Лондон се сретна со британскиот премиер Борис Џонсон, со кого разговараше за билатералните односи и голем број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Орбан пристигнал во Чешка за да го поддржи премиерот Андреј Бабиш пред парламентарните избори следната недела. За време на состанокот, унгарскиот лидер рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека следната деценија ќе и обезбеди на Централна Европа „фантастични шанси“. На заедничката прес -конференција ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска порачал дека илегалната миграција претставува закана за иднината на земјите од централна Европа. Тој денеска по ...
| | веќе видена | слични

Србија е клучна земја на Западен Балкан и нејзиното членство во ЕУ е од стратешка важност, изјави унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 232 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 471 | | | веќе видена

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 236 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 132 | | | веќе видена

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи ...
сите 261 | | | веќе видена

Природен чекор е Западниот Балкан да биде дел од Европската Унија, која пак мора да покаже повеќе ентузијазам за процесот на проширување. Ако Европа сака ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десетти состанок на претседателите на парламентите на земјите од ЈИЕ, усвоена и заедничка изјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: