Продолжен притворот за уапсените на протестот во Тетово

6 копии

Останато

Ќе се повлече од функција Заев доколку по вториот круг на изборите го изгуби Скопје, но и поголем дел од општините? Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев ...
сите 256 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 856 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 256 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 197 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен притворот за уапсените на протестот во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: