Спречен уште еден масакр во Русија


Тројно убиство се случило во рускиот регион Оренбург. Во стан биле пронајдени безживотни тела на три девојки. Истражниот комитет на Руската федерација објави ...
| | веќе видена | слични

Тројно убиство се случи во рускиот регион Оренбург, при што безживотните тела на три девојчиња биле пронајдени во стан. Истражниот комитет на Руската ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 615 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 126 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спречен уште еден масакр во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: