Заев: СДСМ ќе победи бидејќи има најдобри кандидати


 Синоќа, актуелниот градоначалник Арбен Таравари на овие избори побара уште еден мандат за Гостивар, напоменувајќи во обраќањето дека и во иднина ќе раководи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Насилството врз жените во политиката се манифестира во повеќе облици,најчесто како мизогинија, сексистички, шовинистички и друг тип на напади и понижување, а ...
| | веќе видена | слични

Овие локални избори се тест за нашите способности и разбирање на правото на еднакви можности и слободни и фер избори. Жените го имаат истото право како и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ очекува победа на локалните избори, а во албанскиот блок победа на Алијанса за албанците и Алтернатива со што како што вели ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во интервју за Ал Џезеира, во врска со изборите, истакна дека Коалицијата ВМРО-ДПМНЕ – АА –А ќе победи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира вели дека обединувањето со коалицијата Алијанса на Албанците и Алтернатива со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: СДСМ ќе победи бидејќи има најдобри кандидати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: