ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани плаќаат поскапа вода за Шилегов и Весковски да можат да си местат на тендери


„Скопјани плаќаат поскапа вода за Шилегов и Весковски да можат да си местат на тендери. Шилегов и Весковски се фатени во местење на тендер од 300.000 евра, ЈО ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека Петре Шилегов молчи за тендерот за булевар „Никола Карев“, тендер од 3 милиони евра, тоа е оној тендер за Пластичарска, ПРОФИТЕР, продолжува со тендерот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Петре Шилегов должи одговор како направи пола милион евра повеќе од административна плата. Петре Шилегов должи одговор зошто ниеден инспектор не минува на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски му се обрати на актуелниот и кандидат за иден градоначалник на Скопје, Петре Шилегов преку статус на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Освен Шилегов што не знае да си го преброи имотот не знае и дека градинките и основните училишта не се негова надлежност. За само 4 години Шилегов направи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Работите на булевар Никола Карев, тоа е булеварот на таканаречената пластичарска, од касарната Илинден до Момин Поток во Скопје, ќе чинеа дупло поевтино ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Петре Шилегов не само што е фатен како со Душко Весковски местеле тендер од 300.000 евра за фирма која претходно ги завршила градежните работи, туку и во ...
| | веќе видена | слични

Тендерот број еден за овој месец го доби НИКОБ како единствен понудувач на СОЗР за период од 3 години. Државната Пошта за одржување хигиена ќе плаќа две години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 407 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани плаќаат поскапа вода за Шилегов и Весковски да можат да си местат на тендери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: