Младите без вакцина потешко оздравуваат: Српска докторка предупредува на ова

Епидемијата еруптира, иако се создава впечаток дека епидемиолошката крива е срамнета: со 700,4 случаи на ковид на 100.000 жители, Србија е прва на црвената ...
| | веќе видена | слични

Британскиот државен завод за статистика го објави списокот на најчести симптоми што се појавуваат по прележувањето на болеста ковид-19, но и не исчезнуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште од самиот почеток на ширењето на заразата со коронавирусот, дел од заразените покажуваа од благи до изразено силни симптоми на респираторни заболувања, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот досега доминираше кај млади на возраст од 20 до 39 години, а наскоро се очекува да ги зафати и децата и младите на возраст од 10 до 19 години, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 740 | | | веќе видена

Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува на обединување. „Другари и другарки СДСМ е во ...
сите 208 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 596 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

ЗАЕВ СО СМС ДО ЧЛЕНСТВОТО ПОВИКАЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕ Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува ...
сите 141 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младите без вакцина потешко оздравуваат: Српска докторка предупредува на ова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: