Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците


Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските здравствени власти ќе уништат дел од вакцините Фајзер кои пристигнаа како донација од Бугарија, поради тоа што им е истечен рокот на употреба, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарија во септември ни донираше вакцини, на кои рокот на употреба им истекуваше на крај на месецот, па дел од нив биле неискористени и ќе се фрлат.Рокот на ...
| | веќе видена | слични

Статистичките податоци кои ги објавија надлежните за опфатот на вакцинирани лица во Струмица и регионот не се реални. Вака одговорија Здравствениот дом откако ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Струмица не е меѓу регионите со најмал број на вакцинирани граѓани во државата. Директорката на здравствениот дом смета дека објавената статистика од околу ...
| | веќе видена | слични

Според неодамна објавените податоци, израелското Министерство за здравство идентификуваше помалку од 10 случаи на воспаление на срцето по третата доза на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за професионално спроведениот изборен процес за градоначалник на Општина Гази Баба и посакав ...
сите 338 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 423 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 329 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Tука од Ресен, од Јанковец, сакам да испратам една порака. Mногу сме задоволни од ...
сите 224 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 329 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 156 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 346 | | | веќе видена

Во општина Центар Жупа, каде на 17 октомври не беше обезбеден потребниот цензус од една третина од вкупно запишаните граѓани во Единствениот избирачки список, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: