Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците


Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
| | веќе видена | слични

Статистичките податоци кои ги објавија надлежните за опфатот на вакцинирани лица во Струмица и регионот не се реални. Вака одговорија Здравствениот дом откако ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Австралискиот премиер Скот Морисон денеска објави дека 18-месечната забрана за Австралијците кои патуваат во странство ќе биде укината следниот месец, со што ...
| | веќе видена | слични

Струмица не е меѓу регионите со најмал број на вакцинирани граѓани во државата. Директорката на здравствениот дом смета дека објавената статистика од околу ...
| | веќе видена | слични

Според неодамна објавените податоци, израелското Министерство за здравство идентификуваше помалку од 10 случаи на воспаление на срцето по третата доза на ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот Александар Стојанов вели дека проблемот со слабиот интерес за вакцинација е присутен во целиот свет и дека воведувањето построги мерки е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија на јавна седница во моментот ги соопштува официјалните резултати од првиот круг од гласањето на локалните избори. Прелиминарните ...
сите 680 | | | веќе видена

„Само со обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, може да продолжи развојот и напредокот на општините. Овие избори се од ...
сите 310 | | | веќе видена

Северна Македонија е умерено подготвена во областа на надворешните односи и постигна одреден напредок во текот на минатата година, констатира Европската ...
сите 320 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 98 | | | веќе видена

Државните здравствени институции продолжуваат со вакцинација на населението против Ковид-19. Последните податоци што ги објави Министерството за здравство ...
сите 527 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 275 | | | веќе видена

Без усвоени решенија и препораки заврши 15. состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања на Северна ...
сите 180 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: