КРАТЕЊЕ НА СМЕНИ, РАБОТНИЦИ НА ОДМОР, ПРЕКИН НА РАБОТА: Најголемите македонски извозници на удар на кризата со микрочипови


Ефектите од глобалната криза во автомобилската индустрија се поприсутни во домашната економија, тврдат домашни познавачи коментирајќи ги најновите показатели ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Костал, Виктор Мизо во денешното гостување во Утрински брифинг ги анализира економските трендови во државава. -Видовме дека во првиот квартал од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Велика Британија се соочува со недостиг на гориво на пумпите. Над 90 проценти од бензиските пумпи во Британија останаа без гориво што предизвика паника кај ...
| | веќе видена | слични

Државниот совет, исто така, објавил дека ќе преземе мерки за да спречи несакана бременост и да ги поттикне мажите да ја „поделат одговорноста“ за нивната ...
| | веќе видена | слични

Иако бројот на убиства и прекршоци за убиство од небрежност се зголеми, ФБИ соопшти дека бројот на разбојништва е намален за 9,3 проценти Убиствата во САД се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 409 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 334 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение категорично ги отфрла, како што се вели, невистините кои за наводно координирано следење, малтретирање и ...
сите 110 | | | веќе видена

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Втора недела кампања во пресрет на вториот круг од локалните избори што ќе се одржи на 31-ви октомври. Вечерва на полноќ ...
сите 184 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 291 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КРАТЕЊЕ НА СМЕНИ, РАБОТНИЦИ НА ОДМОР, ПРЕКИН НА РАБОТА: Најголемите македонски извозници на удар на кризата со микрочипови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: