Договорот за добрососедство носи обврски на двете страни, Скопје подготвено за конструктивен дијалог

5 копии

Северна Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската федерација на новинари и Европската радиодифузна унија испратиле писмо на загриженост до еврокомесарот за соседство и проширување Оливер Вархеји, за ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама ја пофали улогата на Албанците од Македонија и Црна Гора за развојот на стабилноста, опишувајќи ги како промотори на ова прашање. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Серијалот текстови што „Нова Македонија“ ги објавуваше изминатите денови и во кои беа претставени визиите и клучните поенти од обраќањата на повеќето светски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има нова опасност од дестабилизација на Западен Балкан. Во Генералното собрание на ОН, за оваа закана предупреди црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обраќајќи се на Генералното собрание на ОН, црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ предупреди на обновената опасност од дестабилизација на Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот ќорсокак во европските интеграции на Северна Македонија ги фрустрира граѓаните и постојано го намалува нивниот ентузијазам за позитивни промени, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договорот за добрососедство носи обврски на двете страни, Скопје подготвено за конструктивен дијалог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: