Новавакс побара одобрување од СЗО за нејзината вакцина против Ковид-19

3 копии

Американската компанија Новавакс и нејзиниот партнер индискиот Серум институт ја пријавија својата вакцина против Ковид-19 за итно одобрување од Светската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералната секретарка на Амнести Интернешнл, Агнес Каламар, ги обвини фармацевтските компании дека намерно создале недостаток на вакцини продавајќи ги дозите ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за белгискиот весник Ле Соар, и неколку дена по објавувањето на критичниот извештај на Амнести Интернешнл за кризата со Ковид-19 и вакцините, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека Франција ќе даде 120 милиони дози вакцини против коронавирус на сиромашните земји, што е двојно повеќе ...
| | веќе видена | слични

Новакс и парнерот, Институт за серуми од Индија поднесоа барање до СЗО за одобрување на вакцината против коронавирусот, со што би се овозможило пат до вакцина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Мириса ли претстојнава зима опасно на мазут, е прашањето што почнаа да си го поставуваат граѓаните, откако Владата вчера многу јасно соопшти дека за загревање ...
сите 466 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 185 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 71 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новавакс побара одобрување од СЗО за нејзината вакцина против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: