Физички нападнат повозрасен човек во Кисела Вода

8 копии

За едно од лицата кои се на советничката листа на СДСМ за Струга, Никола Климоски, постои и полициски доказ дека е приведен за поседување на марихуана.Во од ...
| | веќе видена | слични

Вчера (30 септември) околу 15 часот и 30 минути, Н.Ј.(56) од Неготино-Полошко во СВР Тетово пријавил дека претходниот ден околу 21 часот во гостиварска Топлица ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата, уште на почетокот кога партиите ги објавија своите листи за советници и кандидати за градоначалници, ја обвини СДСМ дека на претстојните избори ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 151 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 391 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 279 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 73 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Физички нападнат повозрасен човек во Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: